Dane prezentowane w terminarzu można wyświetlać w wielu płaszczyznach. W celu przełączania sposobu prezentacji danych korzystamy z przycisków zdefiniowanych obok nazwy działu.
a. Planowane
Zakładka planowane prezentuje dane związane z Rozkładem Czasu Pracy czyli planem pracy danego pracownika. Dane te można prezentować na trzy sposoby:
– Planowane godziny – widok prezentuje godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy
– Planowane reguły – widok prezentuje symbole reguł czasu pracy
– Planowane czas pracy – widok prezentuje czas pracy
b. Zakwalifikowane
Zakładka zakwalifikowane prezentuje dane związane z Ewidencją Czasu Pracy czyli faktycznie przepracowanymi godzinami. Dane te można prezentować na dwa sposoby:
– Zakwalifikowane godziny – widok prezentuje godziny rozpoczęcia i zakończenia czasu pracy.
– Zakwalifikowane czas pracy – widok prezentuje przepracowany czas pracy.
c. Plan/Zakwalifikowanie
Zakładka plan/zakwal prezentuje zestawienie danych z planu jak i czasu faktycznie przepracowanego. W górnej części mamy plan, a w dolnej ewidencję. Dodatkowo, na widoku tym oznaczane są różnice pomiędzy planem, a realizacją za pomocą znaku trójkąta. Wierzchołek trójkąta wskazuje, która wartość jest większa czyli czy doszło do nadpracowania lub niedopracowania.
Dane te można prezentować na dwa sposoby:
– Plan/zakwal godziny – widok prezentuje zestawienie planu w stosunku do ewidencji ze wskazaniem godzin rozpoczęcia i zakończenia czasu pracy.
– Plan/zakwal czas pracy – widok prezentuje zestawienie planu w stosunku do ewidencji ze wskazaniem czasu pracy.
d. Podsumowanie
Niezależnie od sposobu prezentacji danych na widoku, możemy włączyć podsumowanie godzin zaplanowanych/zrealizowanych w danym dniu oraz tygodniu. Dane te pojawiają się pod ostatnim terminarzem w dziale. Suma prezentuje rodzaj godzin, który został wskazany w sposobie prezentacji danych. W poniższym przykładzie mamy podsumowanie z podziałem na plan i ewidencję.
e. Okres rozliczeniowy
Po zaznaczeniu tej opcji, w kolumnie NCP i RCP pojawiają się wartości dotyczące całego okresu rozliczeniowego. Jeśli pojawi się rozbieżność pomiędzy NCP a RCP wówczas kolumna RCP podświetli się na inny kolor.
Po zakończeniu planowania terminarza przedostatniego w ramach okresu rozliczeniowego, nastąpi przeliczenie ostatniego terminarza oraz zapalenie błędu rozbieżności rozkładu czasu pracy w stosunku do normy w ramach okresu rozliczeniowego.