Po zaakceptowaniu wniosku przez bezpośredniego przełożonego, dane w nim zawarte są traktowane jako obowiązujące i wpisują się do terminarzy pracowników.
Jeśli wniosek jest złożony na dni w przeszłości, system automatycznie je kwalifikuje a w przypadku rejestracji rzeczywistego czasu pracy, próbuje je zakwalifikować pod warunkiem, że odbicia rzeczywiste z czytników są zgodne z wnioskiem.
W przypadku wniosku złożonego na dni w przyszłość, dane są zapisywane w poszczególnych terminarzach, natomiast ich kwalifikacja odbywa się podczas importu odczytów z czytników RCP.
Po zaakceptowaniu wniosku dane są wpisywane do terminarza i odpowiednio przetworzone.
W przypadku gdy dla danego dnia został złożony wniosek o godziny nadliczbowe, pojawi się ikonka .
Po kliknięciu na ikonkę wniosku otwiera się szczegółowa informacja o planowanych nadgodzinach.
W celu otwarcia konkretnego wniosku kliknij ikonkę .
W przypadku wnioskowania o nadgodziny z opcją odbioru – jeżeli pracownik wypracował zawnioskowane nadgodziny, pod składnikiem płacowym nadgodzin pojawia się stosowne oznaczenie.
Po akceptacji wniosku nie ma możliwości jego modyfikacji (nie można dodawać kolejnych osób bądź modyfikować zakresu), można jedynie usuwać całe wiersze związane z danym użytkownikiem i danym dniem. Operację taką może wykonać osoba wnioskująca.
W tym celu, będąc w trybie edycji, kliknij ikonkę przy danym wierszu.
Podczas usuwania wiersza pojawi się stosowny komunikat.
Po potwierdzeniu dane są „skreślane” z wniosku i po jego zapisaniu usuwane są z terminarza pracownika.
W terminarzu dane wyglądają następująco.
Informacja o usunięciu wniosku o nadgodziny zostaje zanotowana w polu historia modyfikacji danego wiersza.
W przypadku nadgodzin oznaczonych do odbioru: w sekcji PODSUMOWANIE w terminarzu, nadgodziny do odbioru znajdują się w tabeli ODROCZENIE WYSŁANIA
Po zawnioskowaniu o częściowy odbiór nadgodzin, ilość godzin składnika płacowego zmniejszy się w tabelki ODROCZENIE WYSŁANIA oraz w komunikacie pod składnikiem płacowym nadgodzin.
Po odebraniu całości nadgodzin, informacja o nich zostaje usunięta z tabeli oraz nie wyświetla się już komunikat pod składnikiem płacowym. Pozostaje wiadomość w okienku szczegółów wniosku o odbiór nadgodzin.
UWAGA:
Manager ma możliwość ręcznego skorygowania ilość wypracowanych nadgodzin ale zawsze w zakresie wskazanym w poleceniu. Zatem jeśli w poleceniu mamy zaplanowana 2 godz. nadliczbowe to czas zakwalifikowany możemy modyfikować w taki sposób aby składnik nadpracowania nie przekroczył wartości 2 godz. z polecenia.
Modyfikowania czasu zakwalifikowanego zwiększającego wypracowane nadgodziny poza zakres wskazany we wniosku jest niemożliwe, w takim przypadku pojawi się stosowny komunikat informujący o tym fakcie.
Manager, nie możne zakwalifikować nadgodzin „ręcznie” jeśli nie zostanie złożone polecenie pracy w godzinach nadliczbowych. W przypadku próby wprowadzenia takich danych, system wyświetli stosowny komunikat.